19 листопада 2014 року на базі ЗОШ І-ІІІ ступеня с.Межисить відбувся районний семінар – практикум вчителів історії «Толерантність у навчанні суспільствознавчих предметів». Зі вступним словом до учасників семінару звернулася методист районного методичного кабінету Наталія Зінчук, яка наголосила на важливості та актуальності проблеми толерантності в сучасній школі. Тетяна Дуда, голова методичного об’єднання вчителів суспільнознавчих предметів розкрила організаційно-педагогічні умови формування толерантності старшокласників у процесі навчання історії в школі». Проблему толерантного ставлення до представників інших національностей у шкільних підручниках з історії розглянуто у виступі вчителя історії та правознавства НВК №1 смт Ратне Віктора Борзовця. Учасники конференції взяли участь в обговоренні шляхів створення і покращення сучасних підручників з історії в контексті терпимого ставлення до інших національностей. Викликала дискусію та жваве обговорення учасниками семінару проблема створення об’єктивного і незаполітизованого підручника з історії України. Неонілла Нінічук, учитель історії НВК с.Річиця, у виступі висвітлила проблему виховання толерантності засобами громадянської освіти і виховання. Вона наголосила, що виховна робота у школі є найдієвішим засобом формування поваги в учнів один до одного, можливості плідної співпраці, розвитку у них толерантності. Педагогічні аспекти формування толерантності в сучасному освітньому середовищі розглянуто у виступі Янцевича П.Г. (НВК с.Видраниця).
Традиційно практична частина семінару розпочалася з відвідування уроку з історії України у 9 класі «Суспільно – політичні течії і рухи в Росії» (вчитель Приймачук П.О.). Присутні високо оцінили рівень підготовки засідання клубу знавців історії «Історія українського державотворення: пошуки істини».
Учасники семінару висловили впевненість у необхідності подальшого пошуку шляхів формування толерантності учнів в умовах сучасної школи.
|